Panoramik Röntgen Alırken Dikkat !

0

Artık röntgen görüntülerine daha sık ihtiyaç duyuyorsunuz. Hastalarınızıda röntgen çektirmek için dışarı göndermek istemiyorsunuz ve bir Panoramik Röntgen alma zamanı geldi diyorsunuz.. Kesinlikle doğru düşünüyorsunuz..

Ama şimdi, hangi panoramik röntgeni seçmeli?, hangi panoramik röntgen daha iyi görüntü verir?, panoramik röntgen fiyatları nelerdir? en iyi panoramik röntgen cihazı hangisi? gibi bir çok sorunuz olacaktır. Gayet normal.. işte sizlere biraz bu konuda bilgi vereceğim…

Öncelikle şunu belirtmeliyim, showroom da görüpte cihaz aldıktan sonra, kendi kliniklerinde çekim yaptıktan sonra en çok söylenen cümle şudur, “benim showroomda gördüğüm görüntü daha netti ama”

Cihazlardan iyi ve net bir görüntü alabilmek için birçok yapılması gereken ayar vardır. Muhtemelen o ayarlardan birini atlamış veya yanlış yapmış olma ihtimalinizden dolayı net bir görüntü gelmemiştir.

Cihaz seçiminde ilk dikkat edilecek konu, ne kadar az ayar yaparak görüntü alınabildiğidir. Çünkü ne kadar ayarı cihaz otomatik olarak sizin için yaparsa, sizinde o kadar az ayar yaparak hata yapma ihtimaliniz azalır.

Genellikle asistanınız yada yardımcınız görüntü çekeceği için, onlar için en kolay ve anlaşılır cihazı seçmek önemlidir.

Panoramik röntgen fiyatları ortalama 13.000 Euro ile 17.000 Euro arasında değişmektedir.

Cihaz seçiminde yulardaki noktalar kadar önemli bir konu daha var, SATIŞ SONRASI DESTEK VE SERVİS HİZMETİ… Garantisi ne kadar?, servis ihtiyacınız olduğunda müdahale süresi nedir? garanti sonrası yedek parça fiyatları nelerdir? sadece arıza değil, eğitim desteği talep ettiğinizde böyle hizmetleri var mı? eğitimi kim veriyor? teknik ekiplerinde kaç kişi görevli ve ne kadar süredir çalışıyor, tecrübeliler mi? gibi birçok soruyu mutlaka satış danışmanına sorun ve tatminkar cevap alamıyorsanız da bence bir kez daha düşünün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir