Hakkımda

Fatih ADANUR

Dentsply Sirona Türkiye – Customer Excellence Leader

2000 lerin başında, bilgisayar ve yazılım sektöründen, Dental sektör e geçiş yaptım. Sektörün önde gelen firmalarında hem satış hemde teknik departmanlarda çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2011 yılında Sirona Türkiye, Teknik Müdürü ve Tedavi Üniteleri Satış Müdürü olarak göreve başladım.

İki dünya devi firma olan DENTSPLY ve SIRONA firmalarının birleşmesinden itibarende, Dentsply Sirona Türkiye “Customer Excellence Leader” ünvanı ile satış sonrası departmanların yönetimi ve müşteri memnuniyetini artıracak yeni projelerin geliştirilmesi konularında çalışmalar yapmaktayım.

Maalesef sektörümüzde, özellikle teknik konularda çok fazla eksiklikler mevcut. Geçmişten günümüze, yetişmiş kalifiye teknik personel eksikliği nedeniyle çok ciddi maliyetlerle yapılan yatırımlardan istenilen verimler alınamamış. Profesyonel bir danışmanlık sistemi gelişemediğinden, yüzbinlerce liralık yatırımlar bile hep birşeyler eksik olarak tamamlanmış.

Amacım, yıllarca çalışıp hizmet ettiğim bu sektöre birazda olsa katkıda bulunmak ve gelişmesine faydalı olmak için, teknik altyapı, cihaz bakımları ve ergonomiyi artıracak konularda edindiğim bilgi ve tecrübeyi Diş Hekimleri ve Teknik Personeller ile paylaşmaktır.

Bilginin paylaştıkça değer kazandığına inanıyorum. En ucuzu veya en pahalısı yerine, İhtiyaca uygun doğru çözümlerin doğru fiyata alınmasından yanayım.

Özellikle cihaz alırken, Cihazların fiyatlarını kıyaslamak yerine, satın aldıktan sonraki destek ve hizmetlerin kıyaslanması gerektiğini düşünüyorum.

Cihazların periyodik bakımlarının, doğru zamanda ve doğru miktarda yapıldığında, tamirattan çok daha ucuza geldiğine inanıyorum.

Bakımların bir masraf değil, iş akışını sekteye uğratmamak için yapılması gereken bir zorunluluk olduğunu biliyorum.

Başarı sizden üç şey ister : Tutku, Teknik ve Cesaret.

Mesleği seçmenizdeki cesaretinizden ve mesleğiniz ile ilgili tekniği zaten edinmiş olmanızdan ve uyguladığınızdan hiç şüphem yok. Ama kaliteli ve tecrübeli bir teknik ekibin desteği sayesinde daha fazla tutkuyla çalışacağınıza da emin olabilirsiniz.

Teknik Altyapı sistemlerini tasarladığım ve Montajlarında çalıştığım Projelerden bazıları şunlardır..

Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
Yakındoğu Üniversitesi Girne Diş Hastanesi
Acıbadem Altunizade Hastanesi Diş Bölümü
Acıbadem Atakent Hastanesi Diş Bölümü
Acıbadem Kadıköy Hastanesi Diş Bölümü
Acıbadem Bakırköy Hastanesi Diş Bölümü
Acıbadem Fulya Hastanesi Diş Bölümü
Acıbadem Etiler Tıp Merkezi Diş Bölümü
Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezi Diş Bölümü
Acıbadem Kozyatağı Hastenesi Diş Bölümü
Acıbadem Ataşehir Hastanesi Diş Bölümü
Acıbadem Kocaeli Hastanesi Diş Bölümü
Acıbadem Eskişehir Hastanesi Diş Bölümü
Acıbadem Kayseri Hastanesi Diş Bölümü
Acıbadem Adana Hastanesi Diş Bölümü
Acıbadem Bursa Hastanesi Diş Bölümü

Türkiyenin birçok ilinde yüzlerce Muayenehane …
Türkiyenin birçok ilinde yüzlerce Diş Kliniği…

Mail : fatih “ed” fatihadanur.com